Nikola Staňková


Nikol o sobě

Vždy jsem věděla, že hudba je pro mě směr, kterým se chci vydat.

Jako malá jsem začala chodit do Základní lidové školy umění, kde jsem postupně objevovala všechny krásy hudby v podobě tance, hry na klavír – flétnu a především zpěv. V životě jsem si prošla cestu, která byla trnitá ale zároveň krásná protože v té době, jsem poznala Káju Maříka, který mi pomohl „hudebně“ se osvobodit od not, slov od všeho, co jsem do té doby považovala za velmi důležitou součást hudebního tvoření.

Zpěv je pro mě neskrotná energie, která udává mému životu směr a cíl a ukazuje mi, všechny krásy Vesmíru. Je to pro mě skrýš od všedních dní, od starostí, od problémů ale zároveň je to radost, štěstí a krása. Dříve pro mě hudba představovala útočiště, ale teď je to součást mě, já jsem nositelem hudby, kterou chci ukázat světu.

V písních, které na mé desce jsou, mají v člověku zanechat nějaký zážitek – emoci, co zrovna prožívají, najít se v tom nebo se jen pousmát a být šťastný. To je vlastně i jeden z mnoha aspektů proč tvořím hudbu, když jsem s ní, jsem šťastná a chci dělat lidi okolo sebe šťastnějšími a veselými.

Hudba léčí, dává nám pocit svobody a to je na tom to krásné, v hudbě můžeme všechno a přitom nesmíme nic a to mě na tom baví!

Má hudební filozofie

„Hudba je léčivá síla Vesmíru.“

Spolupráce s Kájou Maříkem

Má tvorba ve spolupráci s Kájou Maříkem, je jedinečná v tom, že naše myšlenky, pocity a touhy, dáváme do písní, do slov. Naše písně jsou odrazem našich životů, životů nás všech. Povídají příběh o nás, o světě ve kterém žijeme. Moje CD je toho důkazem, jsou zde písně o štěstí, kráse, naději ale i smutku, zklámání a strachu. V našich písních se prolínají všechny emoce, které si člověk dokáže jen představit.

Připravuji

Video
85%
Web
95%
Vystoupení
80%
Text
90%

Nejdůležitější lidé v mém okolí

Edita Staňková

Hlavních postav mého života i hudební tvorby. "Děkuji mami"

Staňková

Skalní faninka a velká životní opora. "Děkuji babi"

Petr Hruška

Věčně nespokojeně postrkující manažer a vizionář. "Já se polepším"